-
Intézkedési terv a járványügyi készültség idején alkalmazandó eljárásrendről
Tovább » -
Papír alapú ellenőrző megszüntetése
Tovább » -
Útmutató a MS Teams használatához
Tovább ».
-
Interjú Fábián Gábor igazgatóval az ESTV - Hazai című műsorában
Tovább »Az ESTV váci középiskolákat bemutató sorozat legutóbbi része a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnáziumról.
-
Beiskolázási tájékoztató
Tovább ».
-
Iskolai ügyintézés a digitális oktatás ideje alatt
Tovább ».
Igazgatói tanácsok az érettségi írásbelihez
Fábián Gábor igazagató úr az alábbi kötelezően betartrandó tanácsokkal látja el az idén érettségiző növendékeket:
1. A belépéskori hosszú sorok és a minél kevesebb és minél rövidebb idejű „testközelségek” elkerülése érdekében az épületbe négy helyen léptetjük be a diákokat:
- A főbejárattól az I. emelet B és C folyosói lesznek megközelíthetők: 12.N és 12.E
- Az udvar felől belépve az aulából az I. emelet A-D-F részeihez lehet menni a második lépcsőházon (ami a matekkabinettől indul): 12.A és 12.I
- Az udvar felől az „A” és „B” szárny közötti bejárón jöhetnek be a földszintre beosztott osztályok: 12.G, 12.K és a 12.P
- Az épület végén az utolsó lépcsőháznál jöhetnek be az emelt szintű érettségire érkezők
2. Minden belépőnek kötelező a kézfertőtlenítés! Felajánlunk szájmaszkot is. Ennek viselése egyelőre nem kötelező, de legyen mindenkinél (érdemes hozni sajátot, ha van)! Gumikesztyűt is tudunk adni annak, aki kér.
3. Mivel a helyesírási szótárt kötelezően az iskola biztosítja (tehát saját nem is hozható be), így vélhetően azt többen fogják használni. Minden teremben lesz „spriccelős” kézfertőtlenítő, s azzal KÖTELEZŐ fertőtlenítenie a kezét annak, aki:
- kijön a tanári asztalhoz a szótárért
- kívülről jön be a terembe (első belépés, WC, szünet)
4. Az érettségi felügyeleti szabályzata alapján a diák által hozott atlaszt és függvénytáblázatot át kellene néznie a tanárnak. Ekkor azonban ő kénytelen lenne „végigfogdosni” az összes ilyen kiadványt, ami nyilván nem kívánatos. Ezért itt szintén KÖTELEZŐ jelleggel bevezetésre kerül, hogy az ellenőrzéskor a diák „pörgesse” át a segédletet, a tanár csak nézze, de mindketten viseljenek – legalább ekkor – maszkot!
5. Nem a biztonsági előírásokhoz tartozó általános javaslataim az írásbelikhez:
- Kényelmes, de azért az alkalomhoz illő ruházat. A fiúk a zakót, a lányok a blézert nyugodtan levethetik munka közben. A nyakkendő is lazítható, akár le is vehető.
- Legyen nálad innivaló: ásványvíz, nem szénsavas üdítő, gyümölcslé, esetleg némi harapnivaló: kis csokik, apró péksütemények.
- Minden megengedett segédeszköz legyen nálad (atlasz, függvénytáblázat, szótár – ezekbe ne legyen beleírva, ha csak ilyened van, akkor kérj kölcsön alsóbb évesektől – szerkesztési eszközök)!
- Készülj kellő számú írószerszámmal: legalább kettő legyen mindenből: kék toll, ceruza, radír!
- Ne idegeskedj! Ha egy feladat megoldásához nincs ötleted, akkor lépj tovább, s a végén térj rá vissza!
- Mindenhez próbálj meg valamit írni, mert negatív pontokat nem kaphatsz, de néhány részpontot szerezhetsz ezekkel is!
- Ha az idő lejárta előtt végeztél a kidolgozással, akkor se add le azonnal a dolgozatot, hanem nézd át, ellenőrizd le, hogy minden elvárt dolgot leírtál-e!
JÓ MUNKÁT! SIKERES ÉRETTSÉGIT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Fábián Gábor ig.